| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am facut o mare prostie, am facut multe glume telefonice cu o aplicatie cu numar ascuns JokesPhone la diriginta timp de 2-3 luni si a zis ca se va duce la politie si va afla cine o suna cu nr privat. E posibil sa ma gaseasca politia? Tin sa zic ca acea aplicatie tu bagi nr de telefon al persoanei cui vrei sa faci farse, iti alegi o gluma si suna cu numar privat si vorbeste un bot, e posibil sa ma gaseasca politia? Nu am sa mai fac asta nicioadata si nu va recomand sa faceti asa ceva la profesori doar pentru a va amuza ca toate au consecinte, acum ma simt foarte panicat, VA ROG SA IMI DATI UN SFAT.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este posibil sa te gaseasca imediat.
In contul ei telefonic pot apare si numerele de telefon de la care sa sunat, chiar daca aplicatia aia arata temporar ca este "necunsocut".
Am vazut de altfel un film de curand, in care cineva santaja pe altcineva cu aceasta aplicatie si Politia l-a depistat imediat.

3 răspunsuri:
| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Depinde și cât de sigura și verificata era aplicația.
Aici a fost vina ta, diriginta ta este și ea om în timpul liber, logic ca a fost deranjata de asta, cel mai bine este sa treci peste, asta dacă nu vrei sa îți mărturisești fapta.

| Reston a răspuns (pentru Alexia999997777777777777):

Farsele l-am facut in timpul orelor si acum nu stiu ce o sa se intample sper ca a zis de politie doar sa nu mai sun...

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru Reston):

Pai aici a fost vina ta, cred ca puteai sa îți faci " farsele" doar o data și gata.