| Albu_Alexandru_1994 a întrebat:

Am in clasa o colega prietena FOARTE BUNA si imi place enorm de mult de ea. Ea stie ca o plac fiindca i-am zis si a spus ca vrea doar sa fim prieteni. CUM SA O FAC SA MA PLACA? CUM SA AJUNG LA INIMA EI? VA ROG AJUTATI-MA SI VA ROG FARA RASPUNSURI AIUREA CARE NU-SI AU ROSTUL... MULTUMESC!

5 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Stiu ca poate nu-ti va conveni raspunsul meu, dar nu poti face pe cineva sa te placa. Daca vrea sa fiti doar prieteni inseamna ca nu simte acelasi lucru pentru tine, dragoste cu forta nu se poate.
Sper sa nu te superi pe mine.

| Albu_Alexandru_1994 explică (pentru beautifulkiss):

Nu te teme. Nu ma supar... Dar intotdeauna exista speranta...

| beautifulkiss a răspuns (pentru Albu_Alexandru_1994):

Stiu,dar e posibil totusi sa nu fie si nu imi doresc sa astepti atat de mult ca aceasta fata sa te placa.Si stiu de ce spun asta deoarece am avut un prieten care era ca si tine si pana la urma a suferit, de aceea zic.Totusi poti incerca, dar daca chiar vezi ca nu merge atunci ar trebui sa renunti deoarece si fata s-ar simti cam sufocata...Numai bine.

| Aly07 a răspuns:

Cauta pe site-ul pe care ti l-am trimis "cum sa iesi din ljbf"sau ceva de genu'. Oricum cauta ljbf. Baftawinking

| lollyy a răspuns:

Pai mai insista. unor fete le plac ca baietii sa se tina dupa, dar daca si tu o-i fi vreau pampalau si ea o mare diva sa fi sigur ca nu o sa ajungi niciodat la inima ei (ps: doar am dat un exemplu )...cel mai bine e sa o intrebi in fata sau pe mess daca iti este mai usor ce crede despre tine. si atunci iti vei vedea singur daca si ea vrea sa formati un cuplu sau doar sa ramanaeti prieteni.
dar daca ai spus ca sunteti prieteni foarte buni, ea chiar daca te place nu iti va spune nimic pentru a nu strica prietenia dintre voi dupa o eventuala cearta... sper ca te-am ajutat