| Corleone_Marean_1963 a întrebat:

Am in clasa un coleg care se ia de mine in fiecare zi, nu am cum sa ma bat cu el (face karate) si profesorii nu ii fac nimic, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Spune-le parintilor si vino cu ei la scoala. Vazandu-i, profesorii ar trebui, intr-un final, sa inteleaga problema si sa ia masuri impotriva colegului tau.

| OldSoul a răspuns:

Si daca face karate ce? Daca stii unde sa-l lovesti din doua miscari l-ai rezolvat, dar probabil nu esti genul ala, asa ca mai bine ti-ai anunta parintii! Sau te transferi!

| Racu_Fernando_1999 a răspuns:

Prietene un sfat de al meu este sale spui parintilor tai sa-i chemati si parintii colegului tau la scoala si sa cereti masurile care trebuie ca acest copli sa nu se mai ia de tine