| Corleone_Marean_1963 a întrebat:

Am un coleg in clasa care se tot ia de mine, nu pot sa il bat (face karate) si profesorii nu ii fac nimic! Ce sa fac sa scap de el?

2 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

In cazul acesta ai de facut solutii. Daca nu merge, incearc-o pe urmatoarea.
1. Vorbeste cu el, intreaba-l de ce se ia de tine ca doar nu i-ai facut nimic.
2. Vobeste cu profesorii sau cu diriginta ( mai bine cu diriginta ca ea poate sa-i scada nota la purtare) Ca doar ce vine el la scoala sa se dea mare in fata altora mai slabi ca stie karate si cand este la un turneu, pierde din prima runda, nu numai runda ci si cativa dinti.
3. Vino cu parintii la scoala (mai ales cu tatal tau daca vrei sa primeasca si el vreo 2 =]]] )
4. Suporta-l un semestru dupa te poti transfera ( asta daca esti la liceu) si du-te, invata si tu o schema ceva dupa, rupe-i gatul laughing
Bafta! Si... o intrebare, numai de tine se ia?

| CosminGA13 a răspuns:

Daca se mai ia si de altcineva vorbitiva intre voi si faceti cumva sa il speriati sau ai putea vorbi cu el sau vorbeste cu un prieten sau mai multi sa te ajute.