| 阿林 a întrebat:

Cum va descrieti (aproape) fiecare coleg de clasa?
Dar fiecare profesor?

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Profii de treabă
Colegii de treabă, drăguți și amuzanți, mici excepții.
Colega de bancă srm.

Fericit?

| Desireღ a răspuns (pentru deeeaqq):

Diriga era de treabă rău love struck love struck

| deeeaqq a răspuns (pentru Desireღ):

Daaa

| anamariarot a răspuns:

Eu am avut colegi foarte diversificați: copii extrem de inteligenți, aroganți care cred că lumea le aparține dacă părinții au mai mulți bani, unii leneși cu mult potențial, fățarnici, persoane sincere care și-au atras multe antipatii din cauza asta, persoane care ar ajuta pe oricine, însă pot spune că am observat un lucru atât în gimnaziu, cât și în liceu: mereu cei vulnerabili au fost cei de pe urma cărora se profita.
În ceea ce privește profesorii, am avut profesori obiectivi(din păcate prea puțini), dar și subiectivi. Pe unii mi-i amintesc cu drag și aș sta oricând la o oră de-a lor, iar pe unii îi detest din „ficați", mai ales pe aceia cărora le plăcea să vorbească despre anumiți elevi în lipsa lor, pe cei care unor clase spuneau ceva, altor clase altceva șamd. Prefer să-mi amintesc doar de cei pe care i-am plăcut laughing