| TheShadowRo a întrebat:

am nevoie de ajutor.
Cand vorbesc cu profesorul incep sa tremur dar doar cand trebuie, gen, sa raspund incep sa tremur. Daca ar fi sa vb si sa nu fiu ascultat, vorbesc ca si cum as vorbi cu un prieten, ma puteti ajuta?
Aceeasi chieste mi se întâmplă cand vb in grupuri mai mari si nu cunosc din acei copii doar 2-3.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să faci acasă exerrciții de meditație, concentrându=te ep catul respirației. Asta ajută la controlul emoțiilor. Apoi, când apare situația stresantă, te concentrezi din nou pe respirație, inspiri și expiri o dată calm, ca la exercițiul de meditație de acasă. Asta te va calma imediat și vei putea să răspunzi normal. Dar nu vei reuși poate de prima dată, trebuie să exersezi.