| Lolo021 a întrebat:

am o problema, de cate ori vorbesc cu necunoscuti incep sa tremur de parca as ingheta de frig, imi tremura vocea si imi transpira palmele si nu pot face absolut nimic sa ma controlez, ma puteti ajuta cumva cu aceasta? Mersi mult.
Funda

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Priveste in persoana respectiva doar un prieten atat. Ca si cand te-ai cunoaste de mult. Nu iti fie frica sa gresesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa consulti un specialist. Poate fi vorba despre timiditate, insa in aceeasi masura putem vorbi si despre o trauma ascunsa in subconstient.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Cind mai vorbesti cu un necunoscut, alege un detaliu, ochi, par, buze sau din imbracaminte si concentreaza-te asupra lui! Dupa putin timp ai sa reusesti sa treci peste efectele timiditatii! Fac acelasi lucru cind sint tensionat si vreau sa par calm sau indiferent!

| HEDONE a răspuns:

Din spusele tale reiese ca esti o persoana timida.
Poti sa vorbesti cu un psiholog in vede cu aceasta preoblema, el este o presoana care te poate ajuta sa treci peste multe probleme. Bafta smug