| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Este in legatura cu cea mai buna prietena a mea.
Din clasa a 6-a nu ma intelegeam cu o fata, tot facea misto de mine si chestii de genul asta si mi-a spus mie si celei mai bune prietene ca nu ne suporta. Eu nu aveam nimic cu ea, o lasam in pace.
In clasa a 7-a, chiar din prima zi, aceasta fata a stat in banca cu cea mai buna prietena a mea. Sa va spun cum s-a intamplat.Eu si prietena mea ne-am gasit o banca libera, ea deja se asezase, iar eu mai aveam putin si ajungeam la banca, atunci a venit acea fata si a spus "aici stau eu!". Nu sunt o fire certareata, am lasat-o in pace si am chemat-o pe prietena mea in alta banca libera care era mai in spate. Ea a spus ca nu vrea ca e in spate. Am trecut cu vederea, chiar daca m-a deranjat si n-am zis nimic, de parca nimic nu s-ar fi intamplat. Acasa m-am gandit mai bine la ce a spus si urmatoarea zi nu am vorbit cu ea. Ea a continuat sa stea cu acea fata (nestiind de ce nu vorbesc cu ea). Dupa cateva zile am inceput din nou sa vorbesc cu ea. Asa a trecut o jumatate de an scolar stand in banca cu alte persoane. Acea fata continuand din ce in ce mai des sa isi bata joc de mine si alte chestii (odata m-a luat si de guler). Nu imi mai venea sa merg la scoala, sa o vad pe acea fata si pe prietena mea, mai ales stand impreuna. Eu chiar nu cred ca acea fata a vrut sa stea cu prietena mea doar ca sunt prietene, eu cred ca a vrut sa se razbune pe mine. De aceea am intervenit, intr-un mod cam stupid si copilaros, dar am vrut neaparat sa nu mai stea cu ea in banca.Am reusit sa fac asta.Bineinteles ca si eu am gresit i-am spus celei mai bune prietene ca daca mai sta cu ea in banca nu mai vorbeste cu mine (stiu ca a fost stupid, nu ar fi trebuit niciodata sa spun asta!). Acum prietena mea imi spune ca nu o suporta, in alta zi imi spune "poate ca o sa se schimbe, de ce sa nu ii dai accept?" (asta mi-a spus cand mi-a trimis cerere de prietenie pe facebook si eu nu vreau sa ii dau accept).
P.S.stiu ca unii o sa isi bata joc, mai ales la faza cu gulerul, dar chiar m-am saturat... Voi ce credeti am facut bine ca am intervenit :I? Chiar am nevoie de ajutor nu mai stiu ce sa cred...sad

Răspuns Câştigător
| dan_1805 a răspuns:

Din ce ai scris se pare ca acea fata nu iti este cea mai buna prietena deloc.si cred ca ai facut bine ca ai intervenit. daca chiar iti era cea mai buna prietena statea cu tine in banca.
p.s.majoritatea prieteniilor din generala nu dureaza

2 răspunsuri:
| wiufh a răspuns:

In locul tau as vorbi direct cu fata aceea sa o intreb ce are cu mine... nu am mai auzit ceva asemanator...
Mult succes!

| Daadad a răspuns:

Te duci la fata aia si o iei tu de guler si ii dai 2 palme asa faceam in locu tau cum ma injura sau ceva PAC o palma de aiba obrazu rosu 2 ore si daca spunea ceva la dirig.ii zic ca te injura mereu si ai si martori pe prietena ta.nu stiu cum poti sa stai si sa accepti sa te injura ii bagam un cap in gura de cand ma vedea imi zicea bo$$