| katalina96 a întrebat:

imi place de un baiat de la mine din clasa cu care stau in banca.am stati din clasa a 5-a pana acum(sunt a 8-a) diriginta a vrut sa ne mute din banca dar el a zis ca vrea sa stea cu mine in banca.
el are prietena dar se cearta des cu ea din diferite motive. mie imi spune tot ce are el pe suflet, daca se cearta cu cineva imi spune, etc
ce sa fac sa ii spun sau nu sau ce sa fac ca sa nu mai imi placa de el.

Răspuns Câştigător
| Simone_6050 a răspuns:

Catalina, sfatul meu ar fi sa nu te legi la cap daca nu te doare.Adica, ii poti spune ca tii la el, dar, te sfatuiesc sa mai copilaresti putin. Crede-ma, iti spun din experienta. Eu pe la 14 ani am avut primul prieten si acum imi pare rau ca nu am mai gustat putin din copilarie. Si-n plus, daca el se cearta cu fata aia, de ce crezi ca nu se va certa si cu tine? Poti sa incepi prin a te muta de langa el si sa nu faci un scop din a merge la scoala doar ca sa-l vezi. Ai atatia colegi in jur, nu sta retrasa fara de restul, atasandu-te de el. Iesi si cu ceilalti in pauze, glumeste, joaca-te daca vrei. Poate ca o sa crezi ca sunt exagerata cand spun sa nu-ti faci prieten de acum sau sa incepi o relatie dar sunt doar cu un an mai mare ca tine si stiu ca daca lasi copilaria sa se piarda pentru un baiat sau pentru orice altceva o sa regreti mai tarziu, asa cum regret eu acum. Iesi in parc, plimba-te, uita-te la un film, deseneaza, invata sa canti la un instrument si nu te izola fata de restul, traieste-ti viata frumos si ai sa vezi ca nu o sa-ti mai placa asa mult. Pe primul loc sa fii tu, si dupa baietii.

1 răspuns:
| crazyangelyo a răspuns:

Da mi s-a intamplat si mie faza asta dar eu fiind baiat mi s-a intamplat cu colega de banca imi placea mult de ea incepusem sa am o obsesie pentru ea dar nu i-am spus pe toata perioada scoli cami placepentru ca avea prieten ajunsesem sa fim prieteni f buni ca frati imi spunea totul plangea in bratele mele si imi era foarte greu sa ii ascult problemele sa o ascult vorbind despre prietenul ei ca o face sa sufere imi venea sa-l bat pe ala si intr-o seara dupa 2 ani de la terminarea liceului noi vorbeam numai la telefon nu ne mai vazusem si mi-a zis " ce parere ai avea daca ti-as spune ca te iubesc" si ca vrea sa ne intalnim ne-am intalnit am vorbit i-am spus ce simt si eu pentru ca ce simteam nu disparuse si mi-am dat seama ce prosti am fost ca am ascuns asta deci iti spun eu spune-i nu conteaza cum reactioneaza spune-i ca iti place de el si daca va reactiona urat desi nu cred macar nu traiesti toata viata cu regretul ca nu iai spus si ca poate erati impreuna e cel mai urat sentiment regretul...bafta multa!