| Mirceadumb a întrebat:

am nevoie de un sfat...
in vara am cunoscut niste prieteni de familie, printre care si o fata de 14 ani. ea este veriosoara veriosoarei mele. cand am vazut-o prima data, m-am cam indragostit de ea la prima vedere... nu am mai vorbit prea mult si sentimentele au disparut, dar dupa am inceput sa vorbim si sa devenim din ce in ce mai apropiati. m-am indragostit din nou din ea. ea are prieten cu vreo 5 ani mai mare ca ea, iar eu am 16. cum sa ii zic sau sa ii dau de inteles ca imi place de ea. ma invita la ea, ma baga in seama dar are prieten. cum sa fac sa nu imi mai placa de ea? chiar imi place de ea, adica cei care stiu ca s-au indragostit destul de tare de o persoana, poate stiti si cum ati rezolvat dupa aceea. problema la mine e ca imi este si un fel de ruda.

2 răspunsuri:
| SabbyNightShadow a răspuns:

Pai,stiu un lucru...ca e foarte dureros sa te indragostesti de cineva care nu simte la fel...iar daca vrei sa uiti ca o iubesti gandeste-te la ea ca si cum iti e sora si nimic mai mult, nici mai putin. Cu timpul vei intalnii pe altcineva. Sunt sigura ca va fi totul in regula :3

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Daca are prieten asa mare inseamna ca nu mai este domnisoara, incerca sa o abordezi vezi ce este de capul ei..si gata trece dragostea