| ThEEmperoR a întrebat:

Am niste probleme foarte "vizibile". In primul rand, vreau sa scap de cosuri (sunt la perioada de pubertate). Si in al doilea-lea rand, am pe unghii niste pete albe (mi s-a spus ca n-am calciu, de asta le am). Va rog ajutati-ma sa scap de aceste 2 probleme. V-as fi recunoscator toata viata. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci este la farmacie o crema se numeste Skinoren e pentru cosuri, iar in legatura cu lipsa de calciu ar trebui sa bei mai nult lapte si sa mananci branzeturiihappyhappy

6 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pentru cosuri iti cumperi un produs Scrub face wash/Pure skin si te dai cu apa pe fata si dupa aia pui asta si iar te clatesti si in legatura cu petele de pe unghii, ia-ti pastile cu vitamina c de la farmacii.

| ThEEmperoR explică:

Uff... vroiam sa va dau la toti funda, asa ca v-am luat de cap la coada si doar la unu merge sa-i dau funda... In special tie Lulluu. Imi pare rau ca merge doar o funda.

| ThEEmperoR explică:

Pardon, in special lui Pisoias99

| aculaR18 a răspuns:

Buna! Sunt fata si stiu cum e. Mi-am luat o solutie cu care daca te dai seara inainte sa te culci iti rezolva problema cu cosurile. Daca nu merge din prima mai da pana iti trece.(herbagen). Acum eu iti spun tot ce scrie pe sticla:face care, herbagen- plant essences, forever young, lotiune antiacnee, Galbenele & Echinaceea. Crede-ma chiar functioneaza. Pentru a doua problema iti recomand fructele pentru ca si eu am aceeasi problema(nu asimilez calciul). Sper ca ti-am fost de ajutor. Bafta!

| Skia a răspuns:

Petele albe trec si singure si eu am avut happy nu ma deranjau nici nu le-am bagat in seama, incearca sa iei calciu si sa bei laptic ^^

| Bledea a răspuns:

Poi: de cosuri nu prea poti sa scapi usor dar cu siguranta exista creme: Cauta la farmacii Crema Brevoxil si da'te cu ea in fiecare seara sa stii chiar e buna..si eu am cosuri si acceasta crema chiar m-a ajutat...Cu petele albe de pe unghii chiar nu stiu ce sa zik..nu am avut acceasta problema