| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema pe care sper ca puteti rezolva...Conduc un site dar nu stiu sa-i fac "reclama". Vreau sa ii maresc numarul de vizitatori pe zi.Intrebarea mea este cum pot face asta? Dar va rog sa nu-mi dati niste site-uri gen trafic.ro deoarece nu ma impresioneaza...
Dau funda celui mai inteligent raspuns si dau voturi tuturor celorlalte raspunsuri.Multumesc si o zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa te ocupi de ceea ce inseaman SEO (search engine optimization). Asta presupune sa faci in primul rand cunoscut site ul tau pentru motoarele de cautare precum Google. Pentru asta trebui sa faci rost de backlinkuri (site uri care sa te refere pe tine) intr un mod cat mai natural. Apoi te focalizezi pe niste cuvinte cheie dupa care motorul de cautare sa indexeze site ul. In final analizezi competitorii si vezi cam ce strategii au.

Vrei ceva fortat atunci trimiti mass-uri si share uri pe facebook sau twitter pana nu mai poti.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Multumesc Frumos! Prima varianta mi se pare mai sigura si folositoare.Presupun ca pentru un raspuns ca acesta meriti si o fundawinkingMultumesc inca odata!

1 răspuns: