| Skittles19 a întrebat:

Dau Funda celui mai inteligent raspuns si celorlalte voturi.

Care credeti ca este cel mai bun model de urmat in viata (o persoana) si de ce?

Va pup kiss
Flaviii

2 răspunsuri:
| Kat123456 a răspuns:

Draga mea nu noi iti putem spune care este cel mai bun model in viata pentru ca raspunsul multora ar fi diferit asta depinde de cum vezi tu lucrurile. de exemplu pentru mine este mama deoarece este o fire sensibila dar puternica, care nu se da niciodata batuta care chiar daca ar avea o mie de probleme tot gasesti un zambet pe fata ei care face tot ceea ce poate ca mie sa imi fie bine, care m-a crescut fara sa imi reproseze vreodata ceva si care indiferent de ce s-ar intampla nu ar pleca capul! Acum cauta bine in mintea si inima ta si sigur o sa gasesti raspunsul

| baby_4569 a răspuns:

Si pentru mine cel mai bun model de urmat in viata este mama! Si mi s-ar parea aiurea sa ai drept model o vedeta sau mai stiu eu ce persoana! Te intrebi de ce? Ptr ca o vedeta nu poate fi cunoscuta in totalitate prin cantece, interviuri s.a
Atunci cand ne simtim nesiguri, cand ne este frica si nu avem langa noi ajutor de nadejdie, cand ne este foame, cand ne este frig, cand simtim nevoia ca cineva sa ne ingrijeasca ranile sufletesti si trupesti, cand avem nevoie de ocrotire si de iubire, cand suntem singuri… si ne este teama, vrem ca langa noi sa se afle mama sa ne ocroteasca si sa ne ofere ceea ce nu mai ea poate in modul cel mai sincer si cel mai curat:dragostea. Mamele noastre sunt niste eroine!