| marius11122233 a întrebat:

am o întrebare. Am crush pe o colegă din clasa, nu stiu daca și ea ma place sau dacă ea are iubit, dar ne înțelegem destul de bine chiar dacă nu suntem din același oraș... Ar trebui să îi spun? Să aștept până la valentines day și să îi dau un cadou? Sau ce ar trebui să fac? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| Hellobello a răspuns:

Mai intai ar trebui sa afli daca are iubit, poti sa o intrebi pur si simplu sau sa aduci vorba despre iubiti si atunci sa o intrebi. Daca nu are, gestul de valentines day ar fi chiar dragut. Dar poti sa ii dai doar o floare sau un cadou micut, nu ceva super pompos ca nu sunteti impreuna. Da, trebuie sa ii spui ce simti. Chiar daca nu e reciproc macar stii ce ai de facut.

| marius11122233 explică (pentru Hellobello):

Pai dă, dar mi se pare ciudat gen să întreb așa dacă are prieten... Adică nu stiu de ce, dar chiar îmi e frică să nu înceapă toată lumea să râdă de mine...

| Hellobello a răspuns (pentru marius11122233):

Nu e ceva de ras. O intrebi in privat, fara sa auda toti colegii. Cand vorbesti cu ea poti sa deschizi subiectul despre iubire etc si sa o intrebi asa foarte simplu " da’ chiar. tu ai prieten? " si asa afli

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat