| lolici23 a întrebat:

Salut TPUhappy
Am o intrebare.As vrea sa ma apuc de fumat dar nu stiu ce sa zic... fac parte dintr-o gasca care toti fumeaza... si cand merem afara din liceu ei fumeaza si nu stiu ce sa zic.Cine imi poate spune

Răspuns Câştigător
| SaTaRRaL a răspuns:

Eu zic ca ti-ai ales un anturaj prost... daca toti fumeaza nu inseamna ca si tu trebuie sa incepi sa-ti distrugi plamani si viata. Daca esti difeit de ceilalti intr-un mod bun adica nu fumezi nici nu ar trebui sa te apuci mai bine ti-ai cauta alt anturaj in loc sa iti distrugi viata.

5 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Gasca ta nu poate sa stea linistita, nici o clipa fara tigari... dauneaza fratilor...
Salut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ar trebui sa te apuci de fumat doar pentru ca prietenii tai o fac.
Bine, in ultima vreme sa fumezi e '' la moda''.Nu te apuca de fumat daca nu-ti place cu adevarat. Poti socializa si fara sa mergi ''la o tigara'' in pauza.
Eu fumez de vreo cateva luni, si nu anturajul e de vina, ci faptul ca imi place.In fine.

| MariusicaPiti a răspuns:

Ai putea incerca de la fumat na murit nimeni dar o sa stai mai prost cu bani sper ca te-am ajutatwinking

| tzatza a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa nu te apuci de tigari. Nu ai nicio satisfactie si dai banii degeaba. Multa lume nu stie cum sa se lase, si tu vrei sa te apuci...mai gandeste-te inainte s-o faci

| BrunetaaaB a răspuns:

Nu face asta doar ca sa fii ``special`` ca ceilalti. asta nu e o specialitate. e vorba de tine si de sanatatea ta. o sa iti dai seama cand o sa ai o varsta si nu o sa poti sa te mai lasi de ele. acum e ``o moda`` mai tarziu poate regreti :*