| gr4vitation a întrebat:

voi ce faceti la liceu in pauze? la mine la liceu toti ies afara ori pe holuri si majoritatea fumeaza si nu pea pot sa vorbesc cu ei, credeti ca ar trebui sa ma apuc de fumat? sa ma integrez in comunitate... Chiar nu stiu ce sa fac, vorbesc doar cu un coleg, iar eu sunt mai timid de fel, parca in generala era altfel acolo vorbeam cu toti colegii, faceam glume, dar acum nimic m-am inchis in mine nu stiu ce am, ajutor...

6 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Dar de când trebuie să fumezi ca să stai în pauză cu cei care fumează?
Vorbeşte normal cu ei, găseşte subiecte în comun, ieşi afară şi intră în vorbă cu ei.
Eşti a 9-a?

| Ballet a răspuns:

Ah, ai zis de generală şi de-asta.
În fine, nu face o mare diferenţă, ideea e aceeaşi.

| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca sa gasesti colegi care nu fumeaza si sa stai de vorba cu ei. Cu timpul va veti imprieteni.

| Carmen100 a răspuns:

Doamne fereste, doar pentru ca ei sunt prosti si nu stiu cat dauneaza asta, nu inseamna ca trebuie sa te apuci si tu doar ca sa poti sa stai cu ei. Stai frumusel in banca sau cu acel coleg.
Succes in continuare si gandeste'te de 100 de ori inainte sa faci ceva gresit happy

| andri22 a răspuns:

Nu sunt bune la nimic tigarile nu tin nici de foame nici de sete doar fumul ala sa te imbolnaveasca daca ei sunt asa asta nu inseamna ca trebuie sa te iei dupa ei lasa-i pe ei sa faca ce vor mai bine un prieten bun decat 10 dusmani!