| Bogatasul a întrebat:

am o intrebare.Cand pronunt ș-ul sau ce ci ge gi cateodata se aude normal si cateodata se aude suierator,adica foarte tare acel sunet, imi puteti spune de ce?

Răspuns Câştigător
| ash87 a răspuns:

Salut happy este din cauza miscarilor involuntare ale limbii si maxilarului. Cateodata, fara sa-ti dai seama suieri. Nu e ceva rau dupa parerea mea. O explicatie mai profunda este ca in unele situatii subconstientul tau simte nevoia sa transmita mai tare sunetul respectiv. Fiecare sunet are o valoare intrinseca si pe alocuri poate fi util ca interlocutorul sa auda mai tare sunetul de linistire "sh".