| aaaaa_8179 a întrebat:

Am o intrebare : Care e treaba cu facultatile astea? De exemplu m-ar interesa sa intru la facultatea de arhitectura, cum pot intra? Ce medie trebuie sa am la liceu pentru a intra? Ce studii imi mai trebuie?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de facultate și de ceilalți candidați. Media nu contează peste tot, doar la unele universități, și înseamnă 10% din media de admitere. Ce contează e media de bacalaureat, și la unele universități media de examen de admitere.