| Electro622 a întrebat:

,am o intrebare cred eu stupida,dar la insistentele varului meu "disperat" o pun:
El a sustinut evaluarea nationala anul asta,si din cate am vazut pe la televizor medile vor scadea, numai ca pe el il despart 0.04 sutimi de la nota de admitere de anul trecut laughing.
Si este ingrijorat ca acea diferenta o sa-l impiedice sa intre la ce liceu doreste...Voi ce parere aveti? credeti ca acel punctaj il v-a impiedica cu ceva? (funda...)

Răspuns Câştigător
| ռօCօოოεռէ a răspuns:

Buna.
Nu are de ce sa-l impiedice, rezultatele difera de la an la an, mai ales ca anul acesta Evaluarea Nationala are o pondere de 75% fata de ceilalti ani cand era doar de 50% deci din start mediile de admitere vor fi mai mici.
Apoi anul acesta au fost subiecte mai grelute in special la romana asa ca notele au mai scazut.
Sa stea linistit, sigur intra. Bafta in noul an scolar ca *bobocel*! O zi frumoasa.

| Electro622 explică (pentru ռօCօოოεռէ):

Cu adevarat...asa am gandit si eu situatia, dar nu eram nici eu foarte sigur happy

| ռօCօოოεռէ a răspuns (pentru Electro622):

Ma bucur. Sper ca l-ai linistit. O zi frumoasa.

4 răspunsuri:
| amnesia5sos a răspuns:

E posibil sa il primeasca deoarece media se calculeaza si cu cea din gimnaziu si cel mai probabil va urca. Spune-i sa nu se ingrijoreze big grin

| Electro622 explică (pentru amnesia5sos):

Chestia era ca media lui de admitere per total era mai mica cu acele sutimi...