| 002987Uefa a întrebat:

am o intrebare daca ma puteti ajuta: sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: mate-info, sti stiu matematica si informatica dar la fizica sunt cam afon..si m-am gandit ori sa dau la facultatea de automatica si calculatoare din Bucuresti ori la Facultatea de Informatica din Cluj ..visu meu este sa lucrez la: UbiSoft / Blizzard / Ea / Rockstar sau orice firmde gaming / desene / filme fantasy in domeniul IT si ma gandeam care este mai buna facultatea si care nu merita sa fac si care este mai usoara ..care trebuie sa o fac pentru a lucra in aceste domenii.dau funda multumesc multt

1 răspuns:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dragul meu, pentru un vis merita sa lupti.Trebuie sa faci fata si fizicii deocamdata, asa ca reia materia, noteaza si revin-o asupra punctelor pe care nu le-ai inteles.E un profil care-ti ofera foarte multe optiuni dupa absolvire, asa ca merita un efort in ceea ce priveste fizica.Descopera punctele care ti se par mai dificile si insista asupra lor.Bafta.