| Carina2008 a întrebat:

Am o întrebare. La ce vârstă se merge la ginecolog și ce faci acolo? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Pai mergi la orice varsta daca ai probleme. Daca nu ai e oricim indicat un control din cand in cand dupa ce ti-ai inceput viata sexuala si sa faci testul Papanicolau, pentru a identifica precoce orice modificari premergatoare cancerului de col uterin.
Ce faci? Depinde, uneori te urca pe masa, se uita, introduc un specul, iau mostre de tesut, fac o ecografie abdominala daca esti virginia, trans vaginaka daca nu esti, depinde de ce esti acolo. Te intreba data ultimului ciclu menstrual, cand ai avut ultimul act sexual, cati parteneri ai avut, ce metode de contraceptie folosesti. Depinde de ce esti acolo.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Oricând ai probleme mergi la ginecolog.