| KittyPow a întrebat:

Am o intrebare si sper sa ma ajutati! Prietena mea cea mai buna are 12 ani, se intilneshte cu un baiat care are 16! Se intilneshte fara ai da voie parintii, de multe ori cind se duceau la intilnire se sarutau... El de multe ori prin gluma o intreba daca ar face ceva mai mult decit sarutul cu cel care tare o iubeste! Ea se fustici in fata lui, insa mie ca la prietena imi spuse ca foarte mult il iubeste incit ar fi gata sa faca! M-am certat cu ea din cauza asta ca i-am spus ca-i cam degraba si nu tare ar trebui sa se grabeasca! Nu vorbeshte cu mine deja vreo 2 saptamini crezind ca-i vreau rau! Nu as vrea ca el sa se foloseaska de ea! Insa acum sunt convinsa ca vrea doar sa faca sex cu ea! Se pornesk la tabara impreuna! Si inainte de a nu vb cu prietena mea ea mi-a spus ca Va face si nu ma va asculta ca nu-s dreapta! Ginditiva bine si ajutati-ma, tabara fara parinti ce se poate intimpla? Ash vrea foarte mult s-o ajut, insa nu stiu cum! Please spuneti-mi ce pot face si daca pot face ceva? Dau fundita celui ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Las-o in pace, o sa regrete!:-)
Nu ai ce sa faci atat timp cat nu te asculta. O sa-si dea seama prea tarziu cand deja a facut ceva rau. Invata din greselile ei. Oricum nimeni nu o poate opri.Cand un copil vrea sa faca ceva, daca cineva ii interzice acel ceva, numai de aia il face, ca sa dovedeasca ca poate!winking. Ati putea incerca psihologia inversa, spune-i sa se culce cu toti baietii pe care ii cunoaste, poate functioneaza.
Sau spune-le parintilor ei ca nu ar fi bine sa o lase in tabara aceea.

4 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Cel mai simplu, dacă totul e aşa cum spui tu, e să vorbeşti cu părinţii ei. Zici că oricum ea e supărată aşa că nu contează că se supără iar. Şi supărarea îi trece, dar dacă tipul ăla îşi bate joc de ea, trece mai greu. Acum, dacă amica ta avea cu vreo 3 ani ani mai mult, îţi spuneam să o laşi să facă ce vrea. Dar totuşi, 12 ani e destul de puţin.
Vorbeşte cu părinţii ei, sau cu unul dintre ei, explică-le totul aşa cum ne-ai explicat nouă şi roagă-i să ia nişte măsuri!

| MaryaSiAtÂt a răspuns:

WOW.Sincer nu e bine.Stiu ca e dureros, dar cred ca va trebui sa le spui parintilor ei.Alta solutie nu este, daca ea nu vrea sa asculte.Sunt sigura ca el nu vrea de la ea decat sex, si daca o va face o sa regrete enorm, sunt sigura de asta.Deci spune-le parintilor ei.Ea o sa fie suparata rau de tot pe tine, dar o sa vei ca atunci cand isi va da seama o sa te ierte si o sa-ti fie recunoscatoare.Nu o lasa sa faca cea mai mare greseala din viata ei

| buzeduulci a răspuns:

Vorbeste cu parintii ei si spune-le. mai tarziu ea iti va multumi.

| fr4t3ll0 a răspuns:

Cine stie peste ce pedofil nenorocit a dat. Du-te tu si vorbeste cu parintii ei, expune-le problema. Ar fi periculos daca te-ai baga tu singura in asta. Doar parintii doresc intr-adevar binele copiilor.