| AnnyJonathann a întrebat:

am o intrebare urgenta si serioasa am 13 ani si ma preucupa sanii mei sunt mici sunt niste exercitii care sa ma ajute sa le pornesc mai rapid cresterea.Dar va rog fara morala sau ceva de genu acesta am nevoie sani creasca pic mai mari nu medii si nici super mari. Daca stiti vreo metoda ajutati-ma va rog, va dau funda, am nevoie de un raspuns cit mai rapid.Va rog repede, plizzzz.

Răspuns Câştigător
| WeedForever a răspuns:

Sa stii ca nimeni nu-ti poate spune o astel de metoda, mai ales pentru ca esti inca destul de micuta dar si pentru ca asta nu depinde de oameni si tratamente ci de genetica ta. Stiu ca tu cauti o metoda care sa mearga, eu nu-ti pot spune daca poti gasi asa ceva, dar iti pot spune ca tu te simti asa si vrei asta pentru ca fetele din jurul tau s-au maturiza mai repede si nu vrei sa faca misto de tine sau sa se creada cai ai probleme cu cresterea, sau pentru ca incepi sa devi interesate de baieti si sa te influenteze imaginea perfectiunii sponsorizata peste tot. Sa stii ca nu e nici o rusine, fiecare se dezvolta in ritmul ei, iar atunci cand isi vor da drumul sanii tai vor creste repede, si cu siguranta nu mai e mult pana atunci. Poate dupa ce se vor dezvolta, daca consideri ca nu esti multumita poti cauta metode de marire, desi nu-ti recomand, dar nu acum si nici nu cred ca cineva te va lasa sa actionezi. Eu zic sa nu bagi in seama persoanele care rad de tine daca sunt pentru ca ele nu stiu nimic si vor doar sa se bage in seama si sa nu-ti mai faci atatea probleme, ca acum nimanui nu-i pasa oricum asa mult de asta sau daca da, nu-i ceva serios. Poti face sport, sa mananci mult si sanatos si sa te simti bine si sa astepti momentul potrivit. Poti sa te infoemezi pe net, sa vb cu mama ta sau cu un doctor daca vrei sa intelegi mai bine sau chiar vrei sa faci ceva. Tu stii cel mai bine, dar gandeste-te bine ce vrei sa faci, sa nu te trezesti dupa aia ci ditamai sanii sau cu ceva complicatii, ca tot tu vei sufei. Mai bine bucura-te acum de cum esti si simte-te bine, va veni si vremea cand vei fi femeie si vei plange dupa copilarie. Nu incerca sa te maturizezi inainte de vreme, traieste-ti viata si fi happy! Bafta!

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Esti micuta totusi, nu ar trebui sa te preocupe asta, mai ales ca fiecare fata se dezvolta in felul ei, fiecare cum ii sta bine. Si nu oate fetele incep a se dezvolta de la aceeasi varsta, asa ca rabdare.
Pentru a-ti oferi totusi un oarecare "raspuns", am auzit ca masajul sanilor ajuta ( nu iti vor creste peste noapte de la masaj, insa ajuta) iar tinctura de marar este si ea recomandata data iti doresti ca sanii tai sa aiba un aspect frumos.
Succes si sarbatori fericite!

| AnnyJonathann explică (pentru ascovit):

Mersi mult esti foarte draguta, sincer un mare multumesc

| yyyyy a răspuns:

Draga, nu cred ca e nevoie sa le pornesti rapiditatea cresterii sanilor deoarece ai inca 13 ani. Pe la 15 ani ar trebui sa te preocupe astfel de prostii. Sincer acum esti destul de mica pentru asa ceva. Stai linistita ca iti vor creste pana la 15-16 ani. Am auzit ca masajul te poate ajuta.

| AnnyJonathann explică:

Sa le pornesc cresterea

| Zatharra a răspuns (pentru AnnyJonathann):

Ai destul timp.Pe 21 n-am murit deci stai chill.