| bogdannnnnnnnn a întrebat:

Am o mare depresie!
Si va rog sa ma ajutati
Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la femei este o obsesie amestecata cu o depresie
de oare ce nu am prietena(nici nu am avut)este normal sa-mi fac depresii
Pur si simplu nu pot sa nu ma gandesc la femei
Simt ca înebunesc daca vad o fata imi fac involuntar fantezii

Va rog dati-mi sfaturi sa scap de aceasta Depresie!

Răspuns Câştigător
| DaniiDan a răspuns:

Te inteleg, se intampla cateodata. Ca sa scapi de gandul acesta, e bine sa faci ceva activitati ce iti sunt pe plac ( ex: iesi cu bicicleta / skate / role sau iesi cu prietenii pe afara sau joci jocuri video ) important e sa iti ocupi ziua cu altceva decat sa te gandesti la faptul ca nu ai prietena. Cu timpul ( daca faci activitati zilnic si nu te mai gandesti la acel lucru ) vei trece peste depresie. Important e sa fi Optimist si sa nu lasi garda jos, sa dai dovada ca esti puternic si poti face fata unei depresii. happy

4 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

E 50 lei tura la fetite. E chiar atat de greu sa iei un ziar cu 50 bani? 50lei faci tu rost de undeva, suni si iti spune unde sta si gata. Mare lucru. Frate pentru prietena iti trebuie bani multi ca astea si la 13 ani se uita daca ai masina si bani. E greu s mai gasesti una normala.

| gabriel87000 a răspuns:

Daca te labaiesti toata ziua asta e adevarul cum naiba sa te mai gandesti si la viata reala, cand tu traiesti deja in viata virtuala uitandu-te la fel si fel de porcari.e si normal sa ai asemenea stari. depresie sau mai stiu eu ce.si daca vei continua asa sa stii ca asa o sa ramai ca nu vin fetele la tine sa te caute tu trebuie sa le cauti.dar deja mi se pare ca e prea tarziu pentru tine

| BelieberA a răspuns:

Poate ar trebui sa te obișnuiești cu gândul ca deocamdată nu ai prietena.Sa încerci sa fii mai sociabil si sa iesi cu băieții la un suc si chestii gen.

| bogdannnnnnnnn explică:

Cum adica e prea tarziu pentru mine?
Ce vrei sa Sa spui?