| edyutu a întrebat:

Am o mare problema...imi place mult de o fata dar nu am curaj nici sa o invit la un sucsad Sunt foarte timid cand vine vorba de fete, gasesc foarte rar fete care sa imi placa dar acum cand am gasit pur si simplu nu am curaj nici sa comunic cu ea. Nu ne cunoastem personal, nici macar nu stie ca exist si e mult mai populara decat mine. Orice sfat ma poate ajuta happy

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Pui o întrebare grea. Grea pentru alţii. SIngurul răspuns îl ai tu. Nu are cine să ţi-o rezolve în afară de tine. Fă-ţi curaj şi cheam-o la o cafea. Dacă nu înveţi să-ţi calci peste timiditate te mănâncă viaţa asta. Pierzi multe. Nu numai femei. Plus că fetele oricum nu se uită la timizi. laughing Iar dacă te refuză, dă-o dracu' şi mergi mai departe. Trebuie să găseşti tăria asta în tine. Trebuie să ţii mai mult la tine ca la alţii.

PS. Dacă o să-ţi zică să fiţi prieteni, mai bine nu.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ai putea încerca să vorbești cu ea pe rețelele de socializare, iar dacă crezi că aveți puncte în comun, dezvolți discuția.
Încearcă să te afirmi, pentru că altfel nu te va căuta nimeni.

| Happyjump a răspuns:

Cu tupeu, amice! Peste 20 de ani nici nu isi va mai aminti de tine, merita sa încerci, nu vrei sa mori virgin.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pentru inceput discuta chestii cu ea ( CUM ESTE, CE MAI FACE etc.) apoi cand relatia avanseaza fa-ti curaj si invit-o la un suc.