| FulgerMcQueeN a întrebat:

am o mica mare problema. Ma uit la unii colegi ai mei si se observa din start ca au o tinuta sportiva din punct de vedere fizic. Si dupa, ma uit la mine si p***. Faza e ca eu de mic am alergat foarte mult (am crescut in fotbal, chiar daca nu am fost la nici un club ) chiar daca eram GRAS. Dar odata cu varsta am mai slabit ( 15 ani ) Dar ce sa vezi. La,,pulpe" am vazut ca mi s-au dezvoltat destul de bine din punct de vedere muscular ( de atunci nu regret ca am fost gras, cat am fost mic ). Dar totusi cand ma uit in oglinda nu se vede acea,, parte sportiva" ( la picioare ). Uneori cred ca sunt destul de mari in diametru ( aici ma refer la,, pulpa" ). Dar totusi sunt 70-80 % musculatura ( si sunt mandru de asta ). Si aici interveniti voi!

Pun pariu ca ati vazut si voi pe unii, si va spuneati :,, Frate, ala e genu sportiv"...

Bun, nu m'ar deranja sa ma apuc de alergat. Dar parca nu as vrea sa mi se mareasca si mai mult,, pulpa" si totusi as vrea sa arat ca un sportiv.

Orice sfat imi scrieti imi este de ajutor.

Dau funda din toata inima!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Deriol a răspuns:

Nu prea te inteleg, oricum daca te apuci de alergat nu-ti va mai creste "pulpa" care de fapt se numeste cvadriceps, in fine nu cred ca o sa te creada lumea chiar asa de sportiv daca tu iti definesti doar "pulpa", trebuie sa lucrezi toate grupele de muschi daca vrei sa arati ca un sportiv adevarat, dar nu te vei alege cu nimic, tu poti sa ai cei mai mari si mai definiti muschi, un sportiv adevarat este recunoscut dupa performante, incearca sa-ti scoti in evidenta potentialul sportiv, nu aspectul fizic, daca tu faci sala si faci muschi dar nu poti face mai mult de 5 ture de teren te numesti sportiv? NU nu te numesti pentru ca nu ai cum tu doar vei avea muschi si vei arata ca unul, nu zic ca nu trebuie sa arati bine dar unui sportiv i se determina valoarea dupa performante, iar performante cu muschi..pfff, culturist nu cred ca ai vrea sa fi. Eu zic sa faci ce crezi tu ca e mai bine pentru tine insa daca vrei sa te apuci sa arati mai bine macar apuca-te calumea, si eu care credeam ca pieptul, abdomenul si bicepsul sunt grupele de muschi la care tine lumea sa le dezvolte cat mai mult dar cvadricepsul...si cand te uiti in oglinda nu te uiti la picioare, te uiti la freza te uiti la piept, la biceps si bla bla, intelegi tu ce zic.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| FulgerMcQueeN explică (pentru Deriol):

Trimite-mi prin PM id'u tau ca mai am cate ceva sa te intreb...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Deriol):

" iar performante cu muschi..pfff", se fac multe performante cu muschi happy

nu e chiar pfff