| Bree150 a întrebat:

Am o nedumerire. Ieri o fata s-a murdarit de creta si eu am ras putin. Langa mine si acea fata era un baiat(de care imi place) si cand a vazut ca eu radeam i-a spus fetei "Uite, pana si ea rade de tine!" (referindu-se la mine)
Vreau sa stiu ce a vrut el sa spuna cu acel "pana si ea rade "
E de bine sau de rau?

Răspuns Câştigător
| 140iuli703 a răspuns:

Mda, mie nu prea mi se pare de bine...Eu cand folosesc,, pana si el/ea" cam subestimez acea persoana. Dar acum nu cred ca trebuie sa te preocupe asa tare exprimarea lui cat modul in care te trateaza de obicei ( frumos, prieteneste, nepasator etc)

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei cand zici asta e ceva de rau. laughing Ceva gen ca pana si ea rade tine, care e si mai ametita/neindemanatica etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De rău.

| TanteMarianne a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.De obicei cand cuiva i se intampla ceva nu chiar placut pe tine te apuca rasul sau nu? daca nu te apuca si te-a apucat de data asta rasul de aia a zis baiatul ala acel lucru. Sau daca esti o persoana din clasa care nu rade chiar la orice, acum te-a apucat rasul iar baiatul ala a observat.
sau stii poate a spus-o si el asa ca nu avea ce sa spuna...