| AeroChord a întrebat:

Am o parere proasta despre mine, despre orice parte din mine. Din cauza asta nu-mi pot face prieteni, nu incerc pentru ca stiu ca o sa fac totul varza. Cum as putea sa ma schimb?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut Aero, ti-am trimis un mesaj.Citeste-l.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand invata sa gandesti pozitiv!
Nu da cu piciorul sanselor doar pentru ca "s-ar putea sa" ci intra direct in actiune!
Invata sa socializezi, mai mult, mai bine... In felul tau.
Scapa de timiditate! Pur si simplu incepi o conversatie.
De la simplul "Buna", intodeauna este o continuare, prieteniile se leaga prin vorba, iesit afara, socializare, practicarea unui anumit sport, hobby, la scoala, in parc, pe strada... Pretutindeni! Curaj doar sa ai sa intervii si interferezi.
Scapa de blocajele mentale, sau eventual consulta un psiholog.
Implica-te in actiuni de grup, iesi mai des din casa, la scoala fii mai activ, mai vorbaret
, mai entuziast, mai activ!
Fii fericit invatand arta gandirii pozitive!
Cand gresesti, o iei de la capat!
Bafta!

| TheGreatPerhaps a răspuns:

Hei! Sa-ti spun pur si simplu sa fii mai increzator in fortele proprii ar fi inutil. Iti recomand sa citesti cateva carti de-ale autorilor: Tony Robbins, Brian Tracy, Daniel Goleman, Larry King. Iti garantez ca niciuna dintre cartile lor nu va fi o pierdere de timp. Lectura placuta!