| Wollveryne a întrebat:

..am o problema cu telefonul Huawei G8...l-am resetat, dar din greseala in timp ce mai imi punea cateva intrebari la care trebuia sa raspund,i-am pus husa dar invers(din neatentie),iar dupa telefonul mi s-a inchis in timp ce eu incercam sa-l resetez,iar acum imi spune ca trebuie sa astept ca se incarce nu stiu ce chestie, dar deja e 0% de vreo cateva ore. AJUTOR!
Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Vl4dootz a răspuns:

Inchide telefonul si pasa vol+ si power in acelasi timp sa intrii in modul recovery. (Trebuie sa ti apasate acele doua butoane pana iti apare pe ecran EMUI)
Pentru a selecta factory reset te vei folosi de vol- sa dai in jos si butonul power sa selectezi.
Selecteza operatia de factory reset si astepti sa se termine operatia.
Dai restart la telefon tot din acel meniu si gata.
Bafta!