| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Hei TPU, am un telefon Huawei P9 Lite (2016) si mi s-a resetat singur automat în timp ce cream o noua adresa de gmail, celelalte adrese de gmail le-am sters din cauza ca la una dintre ele am dat din mare greseala unui pusti de 14 ani parola mea,si a schimbat-o, plus nr de telefon! Exact cand sa creez o noua adresa de mail mi s-a resetat telefonul din fabrica! Mi-am creat o noua adresa pe care o folosesc dar cei de la Google îmi spun sa astept 24h ca sa merg pe aceea adresa, mai am 40 de minute! De data aceasta va merge sau îmi trebuie un nou telefon? Ofer funda ????!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Asteapta si vezi daca merge. Daca nu merge si iti cere "vechea adresa" la care nu mai ai acces, FRP Reset/Remove/Bypass se numeste ce vrei tu, si se face la un service sau la baieti ce se ocupa cu "asa ceva" si te-ar duce cel putin 50/70 ron.