| yusufGbj a întrebat:

am o problema mare, am spart un geam la scoala si au aflat ai mei ca m-a vazut directoarea pe camere si o sa imi iau bataie, poate ma exmatriculeza. Ce fac? Ma bate tata, o scuza buna, ceva, va rog urgent.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce scuze? L-ai spart, fii bărbat (in fine, bărbățel) banii jos-ochii la ușă - adică plătești si gata

| yusufGbj explică (pentru sierra1):

Da si imi iau bataie ma si exmatriculeaza numai intru nici la profesionala

| Vikaa a răspuns:

Nu te exmatriculeaza, stai linistit.
O sa te puna sa-l platesti, cafteala tot iti iei de la tactu, dar macar dupa esti cuminte.

| Sayiumi a răspuns:

și la mine s-a intamplat la școala a izbit un bou alt bou cu capu de geamul usi și a fost spart, atâta timp cât plătești geamul nu văd de ce să te exmatriculeze dacă ai plătit dauna sau chiar te ai implicat în renovarea școli, cât cu bătaia ai spart, dacă plătești din buzunaru tău e altceva, dar cand se plătește din buzunarul părintilor nu ai ce face iei bătaie, daca ție frică așa tare de părinți tăi și zici că te bat tare la modul serios poți apela la telefonul copilului, succes.