| stangaionut a întrebat:

ieri la scoala am spart din greseala un geam si luni trebuie sa iau masurile sa pun altul dar problema e ca nu ii pot spune mamei si noi nu prea avem bani sa punem acel geam si diriginta nu poate sa astepte pana saptamana viitoare cand se intoarce tatal meu din strainatate si nu numai eu am spart acel geam ci si un coleg iar diriginta da vina doar pe mine si nu stiu ce pot face va rog ajutati-ma

4 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

În primul rând, permite-mi să spun că eşti "prostu grădinii" dacă din prima săptămână de şcoală ai făcut tâmpenii.
În al doilea rând, eu aş zice să îi spui mamei tale varianta adevărată a poveştii, cea în care e implicat şi ălalalt "isteţ", apoi poate să se înţeleagă ea cu diriginta ta, într-un fel sau altul.
Baftă şi linişteşte-te, copile!

| Tailynne a răspuns:

Buna,spune-i mamei tale boacana intamplata din greseala, promite-i ca nu se va mai repeta iar dupa poti vorbi cu diriginta in legatura cu asta, explica-i ca nu numai tu ai spart geamul iar tu cu colegul tau ar trebui sa faceti "fifty fifty '' in legatura cu bani. happy

| oliviaaa a răspuns:

Eu te cred dar mai incearca sa-i spui mamei si nu-ti fa griji viata este inainte nu se termina ea cu un geamhappy

| bombonika98 a răspuns:

As zice sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici problema. Ea va vorbi cu diriginta si vor rezolva totul, cred.Mai poti sa vorbesti cu mama ta sa-i spuna dirigintei ca tu impreuna cu acel coleg ati spart geamu, si nu va mai fi toata vina data pe tine.Fii increzatoare si totul va fi bine.
happy succes