| DexTerBoy a întrebat:

Am o problema mare, destul de mare.Deci sa incep:
Acum 2 saptamani am dat un test la fizica, testul fiind anuntat deci eu imi invatasem dar, ma cam bate materia pentru ca sunt clasa a 6-a si abia am inceput-o.Deci eu in test am crezut ca am facut macar de 7 pentru ca eu sunt obisnuit doar cu note de peste 7, doar in clasa a 5-a semestrul 2, avand nota 5 in teza deoarece profu' de mate nu ne invata nimic si eu habar n-aveam ce e acolo.Si acum cand am primit testele am luat 3.50 (4) crying.Dar, doamna de fizica a zis ca ne mai pune un punct daca avem toate fisele in portofoliu si eu le am deci voi lua 4.50 (5).Marea problema este : Cum ii spun mamei de aceasta nota proasta care imi va strica media si imi va scadea sansa de obtinerea unei burse de merit si pe sem. 2? Va multumesc pentru sfaturi, poate daca mi-ati spune si cateva note proaste de ale voastre, m-as simtii mai bine! Inca o data, multumesc!

1 răspuns:
| CVane a răspuns:

Huh,se mai intampla nimeni nu e perfect si esti la inceputul materiei e mai greu etc.Eu la Romana am un 4, fizica un 4(nu stiu de ce), geografie la fel. Si ar trebui sa plang? Nu. Asta e.