| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema mare rau de tot. Adica nu stiu cum sa o numesc. Deci uneori am o stare foarte naspa, nu am chef de nimic, imi vine doar sa dorm, sunt foarte nervos fara motiv, mi se pare ca toti au ceva cu mine, ca nu am prieteni, desi realitatea e ca am, dar parca pe moment uit tot. Sa nu mai zic ca vad partea proasta a lucrurilor si ma intristez din aproape nimic, pentru mine devine o catastrofa. Apoi, sunt momentele cand sunt plin de viata, parca sunt alt om. Chiar si prietenii imi spun asta. Care o fi problema? Ceva depresie sau ce ar trebui sa fac? Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Încearcă să mergi la un psiholog, poate asta ajută. Nu e nimic dubios în a merge la unul, pari elev deci poți merge și la cel de la școală. Apropo, nu o să poți să fii pe placul tuturor niciodată, dacă unii "au ceva cu tine", e problema lor. Depresia e un diagnostic pe care ți-l poate da doar un psiholog clinician sau un psihiatru, nu un user random de pe TPU. E bine că ceri ajutor, doar că nu cred că ceri cui trebuie, cel mai bine te poate ajuta un specialist.

| 1997onur a răspuns:

Fuegofobia -_-

| 19Mary19 a răspuns:

Ai putea începe cu câteva analize simple pentru tiroida. Tiroida poate da astfel de simptome. De asemenea, încearcă sa iei vitamine cu magneziu și B-urile. Ajuta mult.