| SuntMidu a întrebat:

Salut! Am observat ceva ciudat la mine in ultima perioada, anume ca ma îmbăt repede, înainte beam și vodka bere Și n-aveam nimic, si am trecut printr-o perioada de anxietate si atacuri de panica iar acum ma îmbăt de la o bere… Poate fi o problema la ficat sau ceva? Sau e din cauza anxietății? Țin sa Menționez ca după ce beau cola am atacuri de panica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai bea. Din intrebarile tale cam reiese ca ai ceva probleme cu sanatatea. Mai ales mentală. Nu o spun ca sa te jignesc,

| SuntMidu explică (pentru darrio2007):

Nu beau des de loc, doar la petreceri, deci se întâmpla odată la 2-3 luni

| SuntMidu explică (pentru darrio2007):

Nu beau des de loc, doar la petreceri, deci se întâmpla odată la 2-3 luni. Dar de ultima oară mi-am propus sa nu mai beau de loc, mersi de răspuns!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru SuntMidu):

Numai bea deloc niciodata deoarece risti sa faci cancer la ficat ciroză si atunci va fi prea tîrziu sa te mai vindeci chiar daca te vei lăsa de baut, lasa te acum de baut cand inca ficatul mai este bun.

| sierra1 a răspuns:

"Țin sa Menționez ca după ce beau cola am atacuri de panica"

cine te-a diagnosticat cu "atacuri" după cola?

| SuntMidu explică (pentru sierra1):

Am fost la medici și mi-au zis toți ca sunt sănătos și ca asta e doar in capul meu, și chiar așa a fost, am avut o perioada foarte grea, dar am trecut peste, acum ma mai confrunt cu unele simptome, dar o sa se rezolve și astea

| sierra1 a răspuns (pentru SuntMidu):

" SuntMihai : Am fost la medici și mi-au zis toți ca sunt sănătos și ca asta e doar in capul meu"

așa mă gândeam și eu...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bea apă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei este efectul unui ficat obosit si plin de grasime, dar depinde, cati ani ai, de cand bei?
Faci pauze mari de baut?
Tind sa cred ca e pe psihic daca esti tanar.

| SuntMidu explică (pentru anonim_4396):

Am 16 ani, nu beau des de loc, doar la aniversari și petreceri, dar cu limita, am băut acum 2 săptămâni o bere si deja eram amețit, am avut si atac de panica, probabil e ficatul, eu mănânc multe grăsimi însă sunt slab, mănânc mult si nu ma îngraș, am 1m 87 si 60 kg

| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntMidu):

Nu e cazul sa iti faci griji!

| antimasonerie a răspuns:

Nu mai bea cola și consuma alcool că nu au nici un beneficiu și rost în viața nimănui,le poți suplini prin mers la sala și gasindu-ti o activitate, pasiune care sa îți îți ocupe mintea și să te dezvolți personal, educațional, cultural, evoluând.

| D33aaD a răspuns:

Cred că ai pierdut antrenamentul.
Poate fi și de la ficat obosit, dar cel mai corect ar fi sa faci un control medical să vorbești cu un specialist.