| Alex_Allexx_1998 a întrebat:

am o problema, pentru maine am de facut o compunere cu titlul THAT'S WHAT FRIENDS ARE FOR, si nu stiu ce sa fac. ajutati-ma... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| ClaraStf a răspuns:

Poti sa spui ca ai fost la munte cu niste prieteni si ai alunecat ti-ai rupt piciorul si prietenii tai te-au carat in spate 7 km pana la spital, that's what friends are for. Sau in fine ceva de genul asta in care sa rezulte ca prietenii trebuie sa te ajute, daca nu te descurci cu engleza da-mi mesaj si te ajut la compunere.

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Poti sa scrii despre o intamplare din viata ta in care un prieten bun de-al tau a fost alaturi dde tine si te-a ajutat.

| catalinutza99 a răspuns:

Pai.spui si tu pentru ce iti sunt prieteni de folos:iti sunt aproape, te ajuta, te sfatuiesc, fac totul impreuna cu tine pentru ca sunteti cei mai buni prieteni