| Detrix a întrebat:

am o problema "serioasa", deci mie imi place de o fata cu care nici macar nu i-am zis un "ceau" si e cu o clasa mai mare decat mine, dar aceeasi varsta si veau s-o invit la un bal dar mie foarte rusine sa-i zic deodata, dati-mi idei cum sa fac, urgent! FUNDA happy!

Răspuns Câştigător
| MyaEmy a răspuns:

Pentru inceput ar trebui macar sa faci cunostinta cu ea(adica nu poti sa te duci pur si simplu si sa-i spui "Buna vrei sa vii la bal cu mine?" iar ea "Ok.dar cum te cheama si cine esti?"laughing ), intelegi ce vreau sa zic.Eu cred ca daca veti petrece putin timp impreuna lucrurile vor decurge bine de la sine.
Sper ca te-am ajutat happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi barbat si fa ti un pic de curaj, du-te direct la ea si incearca-ti norocul

| Y0viB0y a răspuns (pentru mona):

Nu va merge asa.

| TheAce a răspuns:

Nu apela la altcineva. Nu vrei sa creada ca esti timid si nu poti sa faci atata lucru singur. Asteapta sa o intalnesti pe coridor (nu-i deloc greu) si fii spontan. Incepe o discutie simpla. Zambeste si arata-i ca esti increzator. Nu te grabi si nu exagera. Nu vrei nici sa pari nesimtit. Nu-i spune atunci ce vrei. Asteapta sa o vezi a 2a oara si atunci lanseaza invitatia. Tine minte...Mai tarziu devine prea tarziu. Fii spontan si aminteste-ti ca totul sta in incredere.

| ema_2625 a răspuns:

Prin intermediul unui prieten, ii dai o invitatie din partea clasei sau a ta, ii spui ca te ocupi de bal si intri in vorba cu ea spunand ca o inviti.

| ema_2625 a răspuns (pentru ema_2625):

Sau mai poti pe mess, telefon.

| Alissia22Red a răspuns:

E foarte simplu! Fetele adora ca tipii sa fie cat mai directi cand vine vorba de chestii de genul asta. Du-te efectiv la ea si spune-i ca ti-ar face placere sa te insoteasca la bal, daca doreste si ea bineinteles. Se va simti flatata si poate pe moment iti va spune ca se va mai gandi...asa sunt fetele, dar apoi te va contacta ea. Dar spune-i exact asa. N-are cum sa te refuze, dar daca tu o placi arata-i putin printr-un zambet cand o vezi pe hol, chestii minore, va tine cont. happy