| vladutzvine a întrebat:

Salut TPU! Am o profesoara de biologie foarte rea care ne da de învățat prea mult, nu i-am făcut nimic rău, ne purtăm foarte ok cu ea și dumneaei ne asculta in fiecare ora și ne da 18 pagini de învăț +2 pagini de desene unde arata ce este, ce trebuie sa memoram am ajuns sa fiu mereu stresat când am ore de biologie și urăsc aceasta profesoara fiindcă nu este normal sa stau 3 ore sa învăț la ea doar că să nu îmi pună 2. Plus ca eu vin acasă de la scoală la 1-2. Țin să zic că unii termeni nu sunt in manual dar ea ne pune lectii pe classroom cu termeni pe care de abia ii citesc și ea se aștepta și îi țin minte ca un robotel, nu mai suport și nu mai vreau, ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Discutati cu diriginta clasei, ca este acolo special pentru voi.
In ce priveste timpul de invatat, este suficient, odata ce vii acasa pe la ora 1-2 dupa amiaza, alocand 1 ora cat mananci si te odihnesti si incepand cu ora 3 pana la 9 seara, ai 6 ore pline, pe care le poti folosii sa inveti.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce poti sa faci?
Ai de ales intre:
- sa faci ce ti se spune;
- sa nu faci ce ti se spune;
- sa incerci sa inveti in ritmul tau, fara sa te stresezi;
- sa vorbesti cu dirigintele probabil.

Bafta!

| Nirvanaaa a răspuns:

Te adaptezi. O sa vezi profesori care mai de care, cu fel și fel de pretentii. Dacă va plângeți, e posibil sa iasă mai rău ca teoretic nu va face nimic, doar preda.
Poate invatand constant și dedicându-i mult timp poate chiar va ajunge sa îți placa.

| vladutzvine explică:

Ca un