| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am o relatie la distanta cu o fata din alta tara, o tentativa de relatie de aproximativ 2 luni.
Ea imi tot spune ca e ocupata cu facultatea de la o vreme.
De exemplu astazi am chemat-o la un apel video si mi-a trimis un video cand facea un proiect si a zis ca nu poate, putea macar sa zica mai incolo.
Eu am intrebat-o serios daca vrea sa incheiem relatia si i-am si spus ca vreau sa o inchei, dar mereu baga din astea ca nu o inteleg si nu stiu ce si ca nu vrea despartire.
Ce imi recomandati sa fac?
Eu ma gandeam sa nu ii mai scriu deloc.

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Amândoi aveți o parte de vina, tu pe de o parte pui presiune pe ea, iar ea pune cariera pe primul mod.
Mai bine încheiați relația într-un mod ok, fara cuvinte urâte și apoi fiecare își vede de drumul său

| Anonim7391 a răspuns (pentru Hyperion7):

Dar nu vrea, mereu imi spune ca ea inca ma iubeste si vrea sa vina in Ro dar trece printr o perioada proasta.

| MihaiMB a răspuns:

Nu prea pare în regulă ce se petrece aici, odată că tu pui presiune pe ea şi este posibil chiar să fie ocupată cu proiectele, nu judeca aiurea în cazul în care te gândeşti că te înşeală, că poate nu este aşa, până nu ai nicio dovadă sau un semn, nici să nu te gândeşti la aşa ceva. Pe de altă parte şi ea are o parte de vină pentru că nu îți spune exact când are timp să vorbească cu tine şi cam se axează pe carieră. Eu zic mai bine să o închei cu ea, dacă tu nu te simți bine, mai ales că este o relație la distanţă, nici nu se ştie dacă vă veți întâlni vreodată, acum cum crezi că este mai bine pentru tine.