| anonim_4396 a întrebat:

Am primit un mesaj amenintator pe facebook de la o,, prietena ", mai bine as zice cunostinta, sa ma ingrijorez? Cum ar trebui sa reactionez la asta?

7 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Ar trebui sa nu-ti pese foarte mult. Oamenii care recurg la amenintari online, suni lasi, zic.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Ce a zis mai exact, sa iti dau un sfat mai exact.

| danutzu96 a răspuns:

Ignora mesaju!

| Northern a răspuns:

Păi,știe unde stai? Ce fel de amenințare era?

| Bianca306 a răspuns:

De ce te ai certat cu ea? Eu as zice sa o intrebi de ce ti-a trimis mesajul ala. Sunteti oameni eu nici nu pot sa trec pe langa un om pe care il cunosc si nici macar sa nu il salut pentru ca sunt certata cu el. Nu trebuie sa fi prietena cu ea in adevaratul sens al cuvantului dar impaca-te cu ea astfel incat sa nu fi nevoita sa o ignori pe strada.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna.
Nu prea trebuie sa iti pese de ceea ce scriu altii pe facebook.
Ei dau impresia de lasitate,in ocazii de genu`.
Pana la urma daca chiar crede ce scrie pe facebook,de ce nu ti-ar spune in fata,nu?
Nu ii baga in seama, nu te ingrijora, ei cred ca sunt mai tari, dar nu sunt.
Sper ca ti-am fost de ajutor, pa.

| papercut15 a răspuns:

D-aia nu mai poti tu de mesajul lui aia.Eh!