| heyheymymyrockandrollwillneverdie a întrebat:

am serioasa nevoi de ajutor Catelusei mele i-au paralizat labutele din fata(tot corpul de la jumatatea spatelui in sus). Precizez ca are 14 ani, ceea ce ar veni 98 de ani in ani de caine. Nu mai poata sa faca nimic. Plange de durere si mi se rupe sufletul sa o vad ca sufera. M-am gandit sa merg maine la veterinar sa ii faca o injectie sau ceva ca sa moara mai repede... Nu imi doresc sa o pierd, practic am crescut impreuna...dar totusi cred ca este cea mai inteleapta decizie. Sufar si eu, si ea si tot restul familiei. Ce credeti, este bine ca fac? Va rog, daca aveti experiente de genul, impartasiti-le cu mine. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Samarra a răspuns:

Pfoai.
1) @ѦaκɛѦɛƆяaʓʏ NU exista injectii anti-durere laughing
2) Ce talie e catelusa? Daca e mica (talie mica) i le amputeaza si te descurci cu carucior.dar e greu. sigh
3) Daca e talie mare...pff...la 14 ani crede'ma, si'a trait viata si trebuie urgent sa vina doctorul pentru injectie.
4) Al meu era de talie mare.a murit la 12 ani jumatate..acum 3 saptamani. crying A paralizat de picioarele din spate (ne'am chinuit cu perfuzii, scutece, etc) si s-a stins singur. A facut anevrism. sad Imi pare foarte rau dar nu mai exista alta speranta..pentru ea. sad :-

| heyheymymyrockandrollwillneverdie explică (pentru Samarra):

Este de rasa pechineza. La fel cred si eu... Imi pare rau pentru al tau. Asta e viata. Un lucru e cert, nu o sa imi mai cumpar un alt caine. Nu as suporta sa mai trec prin asa ceva sad Iti multumesc de ajutor

| Samarra a răspuns (pentru heyheymymyrockandrollwillneverdie):

Cu placere. Asa e...imi pare rau si pentru al tau. Cu timpul sper sa te vindeci.winking

3 răspunsuri:
| Nicolletaaa a răspuns:

Buna Heyheymymyrockandrollwillneverdie! Cel mai bine e...
Sa te duci la veterinar sa vezi daca poate sa ii faca injectii pentru anti-durere.
Dar daca nu se poate...atunci mai bine ii dai o injectie cu sfarsit...ca sa nu mai sufere pe lumea asta.
Bafta!