| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi. de vreo 2-3 ani m-am mutat intr-o tara in Italia. inainte stateam in alta dar nu mai reusea mama cu apartamentul, era prea scump etc. asa ca ne-am mutat aici unde apartamentele sunt mai ieftine. dar scoala o fac tot acolo. faza e ca aici nu am niciun prieten. stau mai mereu in casa, cateodata ies cu cainele meu, sau merg seara la alergat uneori. dar vreau sa am si cativa prieteni. am aici in fata un parc, unde acum 1-2 ani jucam fotbal cu niste baieti, dar nu mai vine aici nimeni. si nu stiu unde sa merg sa-mi fac cativa. si nu stiu cum sa ma bag in seama cu ei, vreau sa am si fete ca prietene. iubite etc. Ce sfaturi imi dati?

1 răspuns:
| 96Alex a răspuns:

Încearcă într-un club, stai la bar și bea ceva iar în 20 - 30 de minute cineva te va întreba de vb, după un timp îți va prezenta câțiva prieteni și... ai început să îți faci prieteni, sau pune ochi pe o fată și oferă ceva de băut. Când ieși cu câinele mai vorbește cu persoanele de acolo (Spunele să aibă grijă că e periculos sau alt ceva, un subiect de discuție orice) et