| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o curiozitate despre Beach Please de anul asta: cum a fost cu accesul minorilor la bar? Adica ii verifica cineva sau se putea cumpara alcool lejer?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In orice bar, restaurant, speluncă etc, este interzisă servirea bauturilor alcoolice către minori. Nu numai unde spui tu.
Patronul care permite asa ceva riscă să-si piardă afacerea.

| IonutAlemas a răspuns (pentru darrio2007):

In teorie, da. Dar in practica, nu prea se ia in considerare, mai ales la evenimentele unde e normal ca o sa vina minori.

| darrio2007 a răspuns (pentru IonutAlemas):

La evenimentele unde se asteapta sa vina minori, nu ar trebui sa se vanda alcool.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Ai mai pus o intrebare asemanatoare si de pe alt cont. Sa fie doar vreo coincidenta? Sau esti tot tu?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar fi complet ilegal să vândă alcool la minori. Crezi că se riscă un festival atât de mare?

| IonutAlemas a răspuns (pentru suntserios):

Clar este ilegal, problema e ca aceasta practica de a da alcool minorilor la baruri este larg intalnita, mai ales in cluburile unde audienta target este cam de 16-18 ani, cum e la Beach Please.