| AndreiMatei a întrebat:

Am şi eu o intrebare. As vrea sa ma transfer in alt liceu. Eu sunt la C.T.D Leonida,din Bucuresti, profil mate-info, si as vrea sa ma transfer la C.N.I.Hasdeu la profilul de filologie. As vrea sa stiu care ar fi materiile la care voi da diferenta, si cum s.ar putea face transferul, adica tot ce include (acte, etc). Multumesc anticipat.happy

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Salut! In primul rand, este o alegere foarte convenabila in cazul in care nu te pricepi la matematica. La profil filologie nu se da bac la mate, iar din clasa a XIa nu se mai face mate deloc.
In primul rand, te duci la directorul liceului respectiv, te interesezi daca sunt locuri si bineinteles ii faci un mic cadou directorului. De restul se ocupa secretariatul din cate stiam.
Cat despre diferente, vei da la materiile care nu le faceai la Leonida si le faci la Hasdeu. De pilda eu cand m-am transferat, la fostul liceu nu faceam muzica, si am dat diferenta la aceasta materie.

| AndreiMatei explică (pentru CosminC86):

Multumesc,inseamna ca voi da diferenta doar la latina happy

1 răspuns: