| bogdy20000 a întrebat:

am si eu o intrebare, ce liceu credeti ca e mai bun ca a doua varianta daca nu as reusi cu fotbalul, adica, care credeti ca m ar ajuta mai mult, liceul cu program sportiv sau liceul de turism si alimentatie?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până la anul' în mai, te reorientezi. Acum e prematur să te pronunți

| Donsavas a răspuns:

În viata, în ceea ce privește studiile, sunt cam insuficiente cele liceale. Indiferent de profil, bacul sa l iei! După, poti merge la o facultate sau postliceala ori înființezi o afacere. Ideea e să muncești.

| RobertMoon a răspuns:

Pai daca reușeai cu fotbalul deja erai la o echipă de fotbal măcar la copii și jucai, apoi te duceai la un liceu cu program sportiv doar daca îți ocupa fotbalul mare parte din zi, gen antrenamente, cantonament uneori și chestii de genul. Eu zic sa te duci la un liceu cu care să ieși cu o meserie după ce termini în caz că vrei sa te duci și la facultate după ce termini e și mai bine.

| bogdy20000 explică (pentru RobertMoon):

Eu pot spune ca reusesc cu fotbalul, adică totuși, joc la juniori B, la CFR Cluj și practic fotbalul de 8 ani...deci nu pot sa zic ca nu am reușit și nu reușesc, și chiar îmi ocupa mult timp, adică eu de la liceu trebuie sa m-a duc direct la antrenament, și chiar sunt ocupat toată săptămânahappy

| Kerre a răspuns:

Pai in privinta asta doar tu decizi. Gandeste-te care liceu ti-ar oferi o meserie decenta prin care sa duci un trai decent.