| George387r7 a întrebat:

Salut TPU am si eu o intrebare,de ce nu am barba crescuta complet?, adica am niste goluri unde nu am par, vreau sa mentionez ca am 17 ani.Astept raspunsurile voastre.

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu ai cum sa ai barba ca de adult la 17 ani, ajuta sa privesti la tatal tau, cum are el barba 90% asa o sa fie si a ta, eu nu pot barba la 2 zile ma barbieresc dar imi aduc aminte ca la 17 ani mustata nu crestea uniform, colturile nu se duceau pana jos sa se uneasca, mai asteapta pana la 20 de ani, o sa vezi ca pe langa faptul ca se extinde la 20 vei avea si firul de barba mai gros ca la 17.

| dullcat a răspuns:

Buna.Parul facial tine de genetica si cam atat.Asteapta pana mai cresti, altceva nu poti face.De exemplu, eu aveam un coleg de liceu caruia i s-a definit barba, complet, abia pe la facultate.

| Hyperion7 a răspuns:

Majoritatea bărbaților au probleme de gen. Unii ba au în obraji goluri, alții la bărbie, alții nu au mustață etc
O soluție ar fi sa iei soluție pe baza de monoxidil însă asta o poți face mai târziu, când genetica și-a făcut treaba pentru că, mă gândesc eu, ar putea exista anumite efecte adverse (nu am folosit).

| George387r7 explică (pentru Hyperion7):

Eu sunt barbie am goluri in rest am barba crescuta cum trebuie si la unirea mustatei cu barba. Tata nu are goluri la barba deci nu cred ca e genetic.O sa mai astept pana la 18-20 de ani sa vad daca o sa se umple golurile

| Hyperion7 a răspuns (pentru George387r7):

E cel mai bine așa, iar dacă nu vezi rezultate, ia monoxidil.
Și eu am la bărbie un gol, dar văd că dau firele in acea zonă, deci na
Și am curând 20 de anihappy
Așa că na, așteptarea este cheia

| StoicAnalysis a răspuns:

Mai asteapta pana la 20. Daca nici atunci nu se rezolva, inseamna ca e genetica treaba si nu ai ce sa-i faci.