| Al33 a întrebat:

Deci... povestea e lunga.eu m`am bagat cu un baiat cu care mai fusesem inainte... m`am bagat cu el pentru. ca imi place de el n`am cum sa >mintwinking: in fine:-J. Faza e ca nu stiu eu chiar il plac foarte mult dar."o prietena " de-a mea sa-i zic asa incearca sa se dea la el dar ea nu stie ca noi 2 suntem impreuna[deja ma enerveaza are prea multe fite]in fine:-J se tot da la el cum ar fi:[il ia in brate, il pupa pe obraz, se pune peste el.la unele chestii exagereaza] si intr-o zi am intrebat`o daca ii place de el si ea a zis ca ii se pare un tip foarte de teaba si foarte dragut si am intrebat`o daca i`ar cere prietenia ea ce ar spune; si ea a zis ca categoric ar spune "DA". Acum nu stiu ce sa mai spun. poate ca ar fi mai bine sa ne despartim pentru ea ca totusi nu vreau sa ma bag ca eu chiar o conseider o prietena nu ata de buna dar doar prietena deci. voi ce ziceti sa ma despart de el pentru ea? sa-i spun ca sunt cu el? sa incerc sa-i fac sa se >combine:? FUNDAAA

Răspuns Câştigător
| oLeNNNao a răspuns:

O prietena s'ar da la o parte ca sa fi tu fericita... DAca tu esti fericita cu el n'ai de ce sa renunti la el pentru ca renunti la el si el te iubeste pe tine nu pe ea. Daca ti'ar fi o prietena asa de buna ar intelege si nu s'ar mai baga ar trebui sa ii spui poate o sa inceteze oriq tu ai grija de el si vorbeste cu ea explica-i. N'ai de ce sa te dai tu la oparte :]. Nu renunta la fericirea ta doar pentru o "prietena" oh go on oriq ea te poate fwute *** spate :* bFtt[Fundita] love struck

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Buna! Eu cred ca are fi bine sa ii spui de relatia ta cu el. Nu te desparti de el si nici nu incerca sa-i combini. Nu merita sa te desparti pentru el. happy

| Papusik a răspuns:

Nu te desparti de el pentru ea.
Adica, daca el te iubeste pe tine, n-o s-o accepte pe ea.
Si nu incerca sa-i combini

| simona_3709 a răspuns:

Acum nu stiu ce sa spun dar. Sa sti ca si eu am fost pusa in situatia asta si eu am ales baiatul tocmai pentru ca avem impresia ca asa zisa prietena ma va trada intr-o buna zi.
Nu pot spune ca sunt foarte mandra de mine pentru ca si acum imi pare rau ca am ales iubirea in loc sa aleg prietenia. Prietena mea s-a dat la o parte pentru mine m-a si iertat pentru alegerea facuta dar. nu a uitat niciodata.
Daca ti la el mult nu renunta dar discuta cu prietena ta.
Daca baiatul va strica oarecum legatura dintre voi ( asta numai daca iti e foarte buna prietena) eu zic sa renunti, baieti mai gasesti dar prieteni adevarati nu.
Nu pot spune acum precis pentru ca nu stiu cat de buna este prietena ta dar in cazul in care este nu lasa un baiat sa se bage intre voi :*
Numa` bine big hug

| Bubu9110 a răspuns:

Buna!
Depinde... tu il placi... da?
Si eu in locul tau mi-as fi pus aceeasi intrebare : "Sa ma despart de el?"
O prietena care face asa, nu iti e prietena. Incearca sa ii explici si ei cum sta situatia, sa nu se mai dea atat pe langa el. Spune`i si lui ca te deranjeaza, sa nu o mai lase sa faca asa.
El te place?
Fa ce crezi tu ca e mai bine.

Succes!

| Bubu9110 a răspuns:

Sunt de acord cu GypsyQueen

| jaycethehuman a răspuns:

Spune-i prietenului tau ca nu-ti convine ca ea se da la el si incearca sa-i explici ca tu esti cu el si daca este prietena cu adevarat va inceta sa faca asta.:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa-i spui ca esti cu el