| Razvan99176 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi: sunt baiat am 16 ani sunt in clasa a-10-a la un liceu teoretic profil: matematica-informatica si ma pasioneaza Limba si Literatura Romana si as vrea sa lurez intr-un domeniu de televiziune de preferat la un film/filme si nu stiu ce facultate trebuie si ce specializari sunt pentru a lucra la asa ceva.dau funda multumesc foarte mult

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Cataliciiii a răspuns:

Poti da la conservatorthinking sau la Ase nu stiu sigur

| iKivy a răspuns:

Termina-ti liceul cu o medie buna si iti cauti de munca, vezi ca astia de la Antene tot cauta tineri, vezi dai si tu un search pe google si vezi poate te iau si pe tine de acum in practica big grin Bafta!

| R3miXxa a răspuns:

Tu termina-ti liceu si pe langa asta cand faci 12 clase poti face un curs de foto si video. Asa vei invatatongue dupa care incerci ati cauta ceva de munca in aceasta specialitate.