| Numepubliccasavadalumea a întrebat:

Salut TPU
Am si eu o intrebare
Sunt clasa a 8-a si eu cred ca imi v-a place informatica/programarea dar cu matematica nu stau prea bine, adica sper la un 6/6, 5 in evaluarea nationala
Acum eu as vrea mai mult la profil economic, dar e destul de slab liceul care are acest profil. Mi-ar place si la fili cred, dar nu la fel de mult.
Liceul la care as vrea la filo are media de admitere cea mai mica 7, 18 iar cel economic 6, 9 sau 7
Ce ati spune sa aleg avand in vedere ca nu imi place fizica(pentru ca nu prea faceam la scoala), cu chimia sunt ok, matematica imi place dar doar exercitiile logice, la limbi straine stiu doar engleza destul de bine, cu romana sunt destul de ok, si cu geografia si istoria la fel

Răspuns Câştigător
| smihai23 a răspuns:

Nu prea are relevanță liceul atât timp cât tu îți dai silinta si te intelegi cu profesorii. Pe profil economic vei învăta ce inseamna o organigrama, norme de protectie a muncii, parcursul materiei prime și până la produs finit. E posibil să vă arate și programe de contabilitate, asta prin clasa a 11-a, respectiv a 12-a, depinde de liceu. Dacă vrei management, fă un liceu economic si o facultate în sensul asta.

3 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

La economic

| AlexandraER a răspuns:

Mate-info este un profil destul de greu, însă daca tu faci ceea ce iti place (informatica) nu cred ca o sa fie totul chiar atat de greu + ca exista si meditator

| Numepubliccasavadalumea explică:

Si ma poate invata mai multe profilul economic decat filo/ stiinte sociale?
Eu as vrea sa-mi deschid un magazin online so fizic in viitor