| VeXxU a întrebat:

Am si eu o mica mare problema.Am fost impreuna cu o fata perfecta,ne iubeam, nu ne pasa de nimeni.Pana cand,un prieten fals mi-a zis despre ea ceva,si eu am crezut asta.Mi-a trimis niste ss-uri de la sora ei(printr-o aplicatie pentru convorbiri false), si l-am crezut.Am facut-o curva,fara sa stiu ca nu e adevarat,si s-a dus tot pe râpă.Da,stiu,trebuia sa o intreb daca e adevarat sau nu, dar nu m-a dus mintea.Acum vine intrebarea adevarata, cum pot sa ma reimpac cu ea? Dau funda celui mai bun comentariu.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nici acum nu te duce mintea prea mult.
In primul rand nu exista fata perfecta, perfecta pentru tine poate.
Cred ca ati dus lipsa de si cumunicare si mai ales de incredere.
Si cand ai suspiciunii, nu o intrebi pe ea, ar fi chiar penibil.
Faci si tu putin pe "detectivu".
Cand o femeie te insala sau nu mai e atrasa de tine, se vede si din comportamentu ei.
Daca esti putin atent la detalii, nu ai cum sa nu iti dai seama.
Acum vorbeste cu ea pe facebuck la telefon sau face tu face si cereti scuze.
Nu e o rusine sa-ti ceri sucuze si sa-i explici care a fost faza.
Pe viitor mai analizeaza putin situatia si nu te mai lua dupa unul si altul si in nici un caz nu o intreba pe ea.
Succes!

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Las-o frate în pace! N-ai șocat-o destul odată?
Dacă ai învățat ceva din chestia asta, folosește pe viitor, în altă relație.

| VeXxU explică (pentru mihai69):

Nu pot frate, pur si simplu nu pot, o iubesc prea mult ca sa renunt la ea

| danay72 a răspuns:

Vorbește sincer și deschis cu ea despre acest lucru. Cereți iertare și încearcă și asta-i ca te-ai schimbat. Dar vorbește cu blândețe și respect profund. Un raspuns blând îndepărtează furia.

| mentholinks a răspuns:

Cere-ti iertare, spune-i ca te-a luat valul si nu ai mai putut sa gandesti logic fiind imbarligat de emotiile negative care ti-au inundat sufletul la aflarea unor detalii compromitatoare in legatura cu ea. Daca tine la tine te va ierta si veti fi din nou impreuna, daca nu tine sau e proasta nu ai ce sa faci.

| mudokins78 a răspuns:

Limbi în pizzdă!

| Spataru_Doina_1979 a răspuns:

Zi adevarul, caci un prieten fals a zis toate minciunile despre ea si tu ai crezut si iti pare sincer rau

| Adiadelaqwerty a răspuns:

După asta, dă-i timp de gândire. Nu o stresa. E supărată, dar are motiv. Înainte să spui ceva, gândeşte! Trebuia să discuţi cu ea, să vorbiţi, nu să o faci cum îţi vine la gură.
Cumpără-i flori, şi, scrie ceva pe un bileţel. Lasă-l la uşa sa, şi în bilet scrie ceea ce simţi.
Succes!